محل تبلیغات شما

عاشق شدن قبل از ازدواج:
پرسش:

سلام، من یه پسر  34 ساله هستم که هنوز جفت خودمو پیدا نکردم چون معتقدم چه پسر و چه دختر زمانی می تونند با هم ازدواج کنند که عاشق هم شده باشند وگرنه ازدواج بدون عشق که ارزشی نداره، اما از طرفی خانوادم  دائم منو مسخره می کنند و منو از دیر شدن ازدواج می ترسونند، این مسئله باعث شده تا احساس تشویش و ناراحتی زیادی کنم چون علی رغم علاقه ام برای ازدواج، ترس ناموفق بودن و پیدا نکردن عشق زندگیم، منو به خودش فرو برده و احساس افسردگی زیادی می کنم، لطفا راهنمایی ام کنید.
پاسخ:
همه ما ممکن است به دنبال پاسخ چند سوال کلیشه ای مثل: ما چرا عاشق میشویم؟ عاشق واقعی کیست؟ آیا عاشق بودن خوب است یا بد؟و باشیم.
درباره عشق و عاشقی سخن بسیار است،روانشناسان ، عرفا و. جملگی همه، تفاسیر و نظرهای زیادی را ارائه داده اند، اما هنوز پدیده عاشقی برای همگان بصورت مجهول و ناشناخته باقی مانده است، اغلب روانشناسان و . عاشق بودن را موجب نکوهش و شماتت شخص میدانند و در مواردی عاشقی را بیماری روحی نیز تلقی می کنند، چراکه در مواقع بسیار مشاهده شده که از چنین افرادی رفتارهای غیر معقول و غیر منطقی ای رخ داده و موجب ناراحتی دیگران  و حتی بعضا معشوق یا معشوقه شده است.
بدیهی است که افراد عاشق پیشه، اغلب عواقب پشیمان کننده ای را تجربه می کنند و کم نیستند ازدواج های این چنینی، که بعضا موجب نیتی طرفین شده و  در مواردی به طلاق کشیده شده است، در واقع عاشق های موفق، بسیار انگشت شمار هستند که از قبل ازدواج تا بعد از آن، همچنان به عشق خود پایبند بمانند.
در نظر داشته باشید حس عاشقی یک حس انقضاء دار و گذراست و این حس هیچ وقت بعد از ازدواج، به قوت خود باقی نمی ماند، اگر فکر می کنید که شدت و حلاوت عشق تان بعد از ازدواج هم همچنان باقی می ماند سخت در اشتباه هستید زیرا زندگی مشترک، بالا و پایین های بسیاری دارد، پس عقل و دل را یکی کنید و با معیارهای درست و بینش های روشن، جفت تان را انتخاب نموده و برای زندگی خود تصمیم بگیرید، یادتان باشد، درجه علاقمندی و دوست داشتن بعد از ازدواج که روی محبت به وجود می آید، به مراتب با دوام تر و جاودانه تر خواهد بود.
در دنیایی که ما زندگی می کنیم، عاشق های واقعی فقط و فقط یک دسته از انسان ها هستند که در بخش بعدی این مبحث خدمت شما عرض خواهیم کرد.

عشق پیش از ازدواج

شاد نبودن با وجود تفریحات مختلف

ازدواج ,عاشق ,عشق ,های ,عاشقی ,ای ,بعد از ,از ازدواج ,عاشق بودن ,که از ,در مواردی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها